اطلاعات مهاجرت کبک

اطلاعات مهاجرت کبک

 

CAIPS مخفف Computer Assisted Immigration Processing System می‌باشد و یک سیستم کامپیوتری هست که توسط اداره مهاجرت کانادا بکار برده میشود و در بر گیرنده کلیه مراحل پروسه و عملیاتی هست که توسط ویزا افیسر بر روی هر اپلیکیشن صورت می‌پذیرد.
زمانی‌ که شما وضعیت پرونده خود را در سایت cic چک می‌کنید ، اطلاعاتی‌ که برای شما قابل مشاهده می‌باشد بصورت کاملا خلاصه ذکر شده و در صورت داشتن CAIPS این موارد با جزئیات بیشتر و کاملی ارائه خواهد شد.
با اخذ CAIPS دقیقا مشخص میشود که فایل شما در چه مرحله‌ای هست و تاریخ هایی که بر روی پرونده شما کار شده است قید شده ، امتیازی که توسط ویزا افیسر برای شما محاسبه شده است قید شده و تاریخ بعدی که مجددا بررسی‌ پرونده شما شروع خواهد شد نیز مشخص می‌باشد.

کاربرد CAIPS چیست؟
CAIPS برای دوستانی که پروسه مهاجرتشان خیلی‌ طولانی‌ شده است و یا از آنها برای مصاحبه دعوت شده است ، بسیار مفید هست.
من به شخصه به دوستانی که از آنها برای مصاحبه دعوت شده است ، توصیه می‌کنم که حتما درخواست نمایند که CAIPS را برای آنها ارسال نمایند. دلیل آن هم این هست که دقیقا آفیسر یادشت کرده که جای سوالش کجا بوده و به چه دلیل از متقاضی برای حضور در مصاحبه دعوت شده است. با دانستن این مطلب می‌توان آمادگی کاملی برای حضور در مصاحبه پیدا کرد.

نحوه اخذ CAIPS چیست؟

میبایستی فرم‌های مربوطه را از سایت مربوطه دانلود نموده و تکمیل کرد. پس از آن می‌توان فرم‌ها را به وسیله ایمیل ، فکس و یا پست به همراه مبلغ مربوطه ارسال نمود.
مبلغی که میبایستی برای استفاده از این سرویس پرداخت شود سه حالت ۴۰ ، ۶۰ و ۱۲۰ دلار کانادا می‌باشد که در حالت اول اطلاعات پرونده شما که شامل یک فایل پی‌ دی اف می‌باشد توسط ایمیل برای شما ارسال میگردد.در حالت دوم علاوه بر فایل مربوطه که توسط ایمیل ارسال میگردد ، بوسیله فکس و پا پست هم شما دریافت خواهید کرد و ۲-۵ روز هم زودتر از زمان حالت اول دریافت خواهید نمود. حالت سوم هم شامل همه موارد حالت‌های اول و دوم می‌باشد به اضافه ۱-۲ صفحه توضیحاتی که حالت ترجمه داشته و کد هایی که در CAIPS شما نوشته شده را تحلیل می‌کند.

شیوه پرداخت به چه صورت می‌باشد؟
مبلغ مربوطه صرفاً توسط کردیت کارت میبایستی پرداخت گردد و در صورتی‌ که امکان پرداخت با کردیت کارت را ندارید ، میتوانید با آنها تماس گرفته و از آنها راهکار بخواهید.
مدت زمانی‌ که طول خواهد کشید تا CAIPS به دست شما برسد ، چقدر هست؟
اتاوا بعد از ۳۰ روز کاری پاسخگوی درخواست شما خواهد بود اما تجربه نشان داده است که ۵ – ۶ هفته پس از دریافت فرم‌های مربوطه و مبلغ مورد نظر ، فایل پی‌ دی اف مربوطه برای شما ایمیل خواهد گردید. اگرچه در مواردی ۲ هفته‌ای هم پاسخ داده اند.
دوستانی که علاقه مند هستند ، میتوانند با مراجعه به سایت مربوطه اطلاعات لازم و فرم‌های مربوطه را دریافت نمایند.

در زیر یک نمونه از CAIPS دریافتی را میاورم.

EDUCATION. AWARDED 13 FOR 3 YEAR DIPLOMA (AGRICULTURAl  STUDIES). THERE IS A
CERTIFICATE FOR THIS COURSE.
THIS DOES NOT MEET NOC REQUIREMENTS.
PI HAS COMPLETED AN MSCE COURSE.

EXPERIENCE. PI HAS WORKED SINCE 98 IN THE FIELD OF COMPUTERS. (00-01
SELF-EMPLOYED). THERE ARE REFERENCES FOR THESE JOBS.
DUTIES ARE NOT KNOWN SO WILL NEED TO BE ASSESSED AT INTERVIEW.

RECOMMEND INTERVIEW TO ASSESS PIs ABILITY TO MEET NOC EMPLOYMENT REQs, ALSO TO
ASSESS LANGUAGE SKILLS, ALSO TO ASSESS LEVEL OF EXPERIENCE.

PINK CARD SENT

FILE SENT TO CPT INTERVIEW Q. B1 LTR.
=============================== MTS 15-OCT-2006 ===============================

به نقل ار وبلاگ راهنمای تخصصی مهاجرت به کانادا

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۸۹/۰۳/۳۱ساعت 16:29  توسط مهاجر کبک  | 


Montreal, Canada Local Weather

Montreal

Hamedan